Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Spotkajmy się na Jerychu

„Błogosławieni czystego serca - Detoks serca” pod takim hasłem 19 czerwca w sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie rozpocznie się Jerycho Młodych, czyli święto młodzieży katolickiej diecezji siedleckiej.

Od sześciu lat gromadzi ono ludzi, którzy, modląc się, śpiewając, tańcząc, dążą do prawdziwego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem, który jest obok.

W tym roku młodzi przyjadą do Pratulina już po raz szósty. Tym razem będą im towarzyszyć słowa Jezusa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” stanowiące hasło duchowe przygotowań do Światowych Dni Młodzieży na 2015 r. Najbliższe Jerycho Młodych będzie miało medyczny motyw przewodni.

Duchowe EKG i defibrylacja

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 19 czerwca. Od 17.00 ruszy rejestracja uczestników, a punktualnie o 19.00 zabrzmią trąby jerychońskie symbolizujące zawiązanie wspólnoty. W ramach „Duchowego EKG” gościem wieczoru będzie serialowy „Kusy”, czyli aktor Paweł Królikowski, mąż Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i ojciec szóstki dzieci, który opowie, co daje mu wiara. ...

MD

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł