Aktualności
Spotkania z pasjami w bibliotece

Spotkania z pasjami w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza seniorów i innych zainteresowanych na cykl „Spotkania z pasjami”. Jego pierwszą bohaterką będzie Krystyna Janda.

Spotkania będą odbywać się online w formie wideo konferencji w każdy czwartek, o 11.00, aż do listopada. Skierowane są do osób starszych. – Chodzi o to, żeby seniorzy wyszli z domów i spotkali się w miejscu publicznym, nawiązywali kontakty i otworzyli się na innych ludzi – mówi dyrektor MBP Halina Bugajewska.

Tematyka spotkań będzie obejmować zagadnienia, takie jak: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, rozrywka, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie, relacje z młodszymi pokoleniami. Bohaterami spotkań będą: osoby znane seniorom np. z telewizji, które prowadzą aktywne życie i realizują swoje pasje oraz skończyły już 60 lat, osoby starsze, które angażują się w życie społeczności lokalnych lub realizują ciekawe hobby, a także specjaliści w danych dziedzinach. Konkretne nazwiska będą przekazywane na bieżąco.

Każde spotkanie będzie trwało od jednej do półtorej godziny. Przez internet biblioteka połączy się z bohaterem spotkania, który wygłosi wykład (15-25 min). Bibliotekarki zbiorą pytania od uczestników, na które bohater będzie potem odpowiadał. Celem spotkań jest rozbudzanie chęci do dzielenia się swoją wiedzą i pasją z innymi. Pokazanie, że wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji i pomoc innym. 

BZ