Aktualności
Spotkanie przy ul. Kleeberga

Spotkanie przy ul. Kleeberga

13 kwietnia przy ul. Kleeberga 2 w Siedlcach odbędzie się spotkanie organizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej z okazji Dnia Dobra, Dnia Osób Bezdomnych i Światowego Dnia Trzeźwości.

Mieszkania Wspierane stworzono w celu pomocy osobom w kryzysie bezdomności. Placówka przeznaczona jest dla osób, którym zostało przyznane prawo pobytu na czas określony na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Siedlce po konsultacji z pracownikiem socjalnym MOPR.

– Zapewniamy im codziennie pożywienie, możliwość rozmów z psychologiem i asystentem osoby bezdomnej. W każdy piątek przygotowujemy Mszę św. W naszej codziennej pracy pomagają nam również wolontariusze – mówi Przemysław Zduniewicz, kierownik Mieszkań Wspieranych Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

– W ubiegłym roku 50 osób uzyskało decyzję o prawie pobytu w Mieszkaniach Wspieranych. Są to ludzie, którzy z różnych przyczyn utracili swój dom i znaleźli się na ulicy – wyjaśnia ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Korzystający z Mieszkań Wspieranych mają szansę odmienić swoje życie. W ostatnim roku pięć osób usamodzielniło się – podjęły pracę i znalazły mieszkanie.

Warto dodać, że przy Mieszkaniach Wspieranych znajduje się kontener, który służy jako świetlica, gdzie osoby potrzebujące mogą się ogrzać, wypić herbatę czy zjeść posiłek i otrzymać czyste ubranie. W ostatnim okresie ochronnym (trwającym od listopada do marca) Caritas odnotowała 800 przyjęć interwencyjnych – o pomoc zwróciło się około 80 osób (najwięcej w grudniu 2023 r. i styczniu 2024 r.).

Caritas zaprasza do wzięcia udziału w przygotowanym specjalnie wydarzeniu, które pomoże dowiedzieć się więcej o placówce. Można będzie m.in. usłyszeć świadectwo pana Wojtka, który wyszedł z uzależnienia i od 25 lat już nie pije, zapoznać się z tematem uzależnień oraz miło i wartościowo spędzić czas.

W programie

13.30 – Msza św.;

14.30 – świadectwo pana Wojtka;

15.30 – grill integracyjny;

16.30 – spotkanie z terapeutką uzależnień;

18.00 – koncert Kapeli Zbuckiej.

 

Kontakt: Przemysław Zduniewicz – kierownik Mieszkań Wspieranych, ul. Kleeberga 2 w Siedlcach, tel. 511-091-275.

(AN)