Aktualności
Spotkanie z fizjoterapeutą!

Spotkanie z fizjoterapeutą!

W piątek, 6 lutego, o 11.00, w sali widowiskowej „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63 w Siedlcach odbędzie się spotkanie ogólnopolskiego programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™”.

Program powstał z myślą o seniorach, którzy chcą walczyć z uporczywym bólem stawów i nadal cieszyć się sprawnością ruchową. Bezpłatne spotkanie z fizjoterapeutami organizowane w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siedlcach ma na celu edukację, w jaki sposób walczyć z dolegliwościami stawowymi za pomocą żelu przeciwbólowego oraz aktywności ruchowej.

Spotkania obejmować będą wykład prowadzony przez fizjoterapeutę, dr Grażynę Brzuszkiewicz-Kuźmicką – prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz mazowieckiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii. Podczas spotkania uczestnicy poznają przyczyny bólu stawów oraz sposoby walki z tą dolegliwością. Następnie odbędą się proste zajęcia ruchowe, obejmujące naukę autorskiego zestawu „12 Ćwiczeń z Voltaren MAX”, opracowanego przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Na uczestników czekają także materiały edukacyjne, w tym – Voltaren MAX. Poradnik o Zdrowiu Stawów.

W ramach programu uruchomiono także Mobilne Centrum Informacji Voltaren MAX Bus, a w nim m.in.: bezpłatne porady fizjoterapeutów! Centrum będzie dostępne dla chętnych przez cały dzień w miejscu spotkania – przy UTW w Siedlcach.