Region
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Spotkanie z kandydatami

W konwencji Prawa i Sprawiedliwości z udziałem europosła Zbigniewa Ziobry udział wzięło wielu mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego i okolic.

Spotkanie odbyło się 28 września. Sala konferencyjna urzędu miasta wypełniona była po brzegi, a wystąpienia kandydatów nagradzano brawami. Wiele emocji wśród przybyłych wzbudziło wystąpienie Zbigniewa Ziobry, który zachęcał do głosowania na kandydatów PiS i przypomniał okres rządów swojej partii.

Spotkanie stało się okazją do zapoznania z planami kandydatów do parlamentu. Kandydat na posła Jan Brodawka, który urodził się i wychował w Międzyrzecu, zapewniał, że jak wejdzie do parlamentu, będzie działał na rzecz aktywnej pomocy państwa dla bezrobotnych, usuwania ograniczeń rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawy warunków życia rolników i mieszkańców wsi.

Przed liczną widownią zaprezentował się także Grzegorz Bierecki – prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, który ubiega się o mandat senatora. Jako doświadczony finansista przedstawił obecną sytuację Polski. Zapewnił, że da się ją poprawić, szukając pieniędzy w innych miejscach niż kieszenie podatników.

Natomiast Adam Abramowicz podkreślał, jak ważne jest pozyskanie inwestorów, powstawanie nowych przedsiębiorstw i zapewnienie ludziom miejsc pracy.

W spotkaniu uczestniczyli także: pierwsza na lubelskiej liście PiS Beata Mazurek i Jerzy Rębek z Radzynia.

Po wystąpieniach kandydatów był czas na zadawanie pytań. Jedna z mieszkanek Międzyrzeca wyraziła swoje oburzenie powstającymi na terenie miasta kolejnymi marketami i pytała o regulacje prawne dotyczące pozwoleń na budowę wielkich sklepów oraz hałasu, który towarzyszy ich powstawaniu. Pomoc w tej sprawie zadeklarował A. Abramowicz. W trakcie spotkania rozdawano gazetki, broszury promocyjne i gadżety, a Grzegorz Bierecki, który tego dnia obchodził urodziny, częstował cukierkami i urodzinowym tortem.

BZ