Rozmaitości
Źródło: XPZ
Źródło: XPZ

Sprzyjać integracji

27 kwietnia odbyło się V Bialskopodlaskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego św. „Krzyś”. W imprezie wzięło udział ponad 400 miłośników motocykli.

Tak dużej frekwencji nie było na żadnym wcześniejszym bialskim zlocie. Plac Wolności, na którym zorganizowano zbiórkę, ledwo mieścił wszystkie maszyny. Oprócz motocykli pojawiły się też stare zabytkowe samochody. Oglądaniu pojazdów nie było końca. Kolejnym punktem zlotu była Msza św. Motocykliści w paradzie przyjechali do kościoła bł. Honorata Koźmińskiego. Eucharystię celebrowano w intencji szczęśliwego nowego sezonu. W modlitwie pamiętano też o tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych.

Po Mszy uczestnicy zlotu pojechali na bialskie lotnisko. Tam czekał na nich posiłek. Zorganizowano także konkurs. Chętni mogli pojeździć na gokartach. Wieczorem wszyscy udali się do Roskoszy.

– Bialskopodlaskie zloty mają służyć integracji motocyklistów z naszego regionu. Takie spotkania to okazja do wymiany doświadczeń, obejrzenia nowych pojazdów i zawarcia kolejnych znajomości. Impreza ma przede wszystkim łączyć całe środowisko motocyklistów. Ważnym punktem jest także wspólna modlitwa. Cieszę się, że dopisała nam pogoda. To miłe, że z zaproszenia skorzystało tak wiele osób – mówi ks. Paweł Zazuniak, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

Agnieszka Wawryniuk