Diecezja
Źródło: XMCZ
Źródło: XMCZ

Srebrny jubileusz

We wtorek, 5 czerwca, 12 księży świętowało 25-lecie kapłaństwa. Uroczystej Eucharystii w katedrze siedleckiej przewodniczył biskup Zbigniew Kiernikowski.

Przy ołtarzu, dziękując za 25 lat kapłaństwa, stanęło 12 jubilatów: ks. prałat Piotr Sawczuk – wikariusz generalny i kanclerz kurii diecezjalnej w Siedlcach, ks. prałat Zbigniew Sobolewski – sekretarz generalny Caritas Polska, ks. kan. Andrzej Kieliszek – proboszcz parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, ks. kan. ppłk Grzegorz Kamiński – proboszcz parafii cywilno-wojskowej św. Kazimierza w Chełmie, ks. Henryk Jakubowicz – proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, ks. Marek Kot – proboszcz sanktuarium bł. Wincentego i 12 Towarzyszy w Pratulinie, ks. Jan Mroczek – proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Wierzbnie, ks. Jacek Owsianka – proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, ks. Mirosław Pietrzak – proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hucie Dąbrowie, ks. Mirosław Rogoźnicki – proboszcz parafii św. Stanisława BM w Czerwonce, ks. Bogusław Sieńczewski – proboszcz parafii Nawiedzenia MB Kodeńskiej w Żukowie, ks. Krzysztof Uściński – proboszcz parafii św. Wojciecha w Górkach. Wszyscy przyjęli święcenia kapłańskie w 1987 r.

– „Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką”. Słowa te przypominają nam, że Pan jest nie tylko ucieczką w trudnościach, ale fundamentem, na którym budujemy nasze życie – mówił w homilii bp siedlecki. – Bóg obraca w proch człowieka. Jeżeli budujemy nasze życie na trwałym fundamencie wiary, chociaż jesteśmy prochem, nie ulegniemy unicestwieniu. Drodzy Jubilaci, dzisiejsza Eucharystia jest okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu, który jest fundamentem naszego życia i posługiwania. „Oczekujemy, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość”. Oby ci, którym posługujecie mogli zobaczyć, że w was jest odniesienie do Jezusa Chrystusa i w Nim macie wszystko – podkreślił pasterz Kościoła siedleckiego.

Na zakończenie Mszy św. w imieniu jubilatów ks. Henryk Jakubowicz podziękował biskupowi siedleckiemu za wygłoszoną homilię i przewodniczenie Eucharystii. Wspólna agapa zakończyła świętowanie srebrnego jubileuszu kapłaństwa.

ks. Mateusz Czubak