Srebro na pomoście

W Oławie rozegrany został trzeci finałowy turniej Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet. Podczas turnieju WLKS Siedlce zajął drugie miejsce, co pozwoliło mu wywalczyć srebrny medal w rywalizacji generalnej mistrzostw na 2013 r.

Podczas finałowych zawodów najlepszy wynik z zespołu uzyskała Agata Rok, osiągając w dwuboju 166 kg, co dało jej w punktacji Sinclaira 246,1 pkt. Oprócz niej barw WLKS na pomoście w Oławie broniły: Wioleta Jastrzębska, Magdalena Mędza, Kinga Mróz i Katarzyna Lisewska. Tytuł mistrzyń Polski wywalczył zespół Tytana Oława, a Mazovia Ciechanów zdobyła brązowy medal.

Turniej w Oławie: 1.Tytan – 990,8 pkt; 2.WLKS – 923,9; 3.Mazovia – 893,2. Klasyfikacja generalna: 1.Tytan – 2938,2; 2.WLKS – 2850,2; 3.Mazovia – 2831.