Rozmowy
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Studia to czas próby wiary

Czas studiów to wyjątkowy okres w życiu młodego człowieka. Dla większości studentów to pierwsze wyjście z domu, które nierzadko uważają za swego rodzaju uwolnienie się od rodzicielskiego monitoringu. To moment sprawdzenia stopnia dojrzałości w quasi-samodzielnym życiu. To także czas próby wiary.

Wraz z nowym rokiem kapłani zachęcają studentów do zaangażowania się w Duszpasterstwo Akademickie. Jak wygląda formacja w DA?

Duszpasterstwo Akademickie w Siedlcach, którego ośrodek mieści się w kaplicy Ducha Świętego przy ul. Brzeskiej, jest duszpasterstwem specjalistycznym obejmującym swoją troską zarówno zdeklarowanych katolików, jak i inne osoby związane ze światem akademickich uczelni wyższych znajdujących się na terenie miasta. Posługa duszpasterzy opiera się tak na formach pracy grupowej, jak też kontaktach indywidualnych i ma charakter formacyjny oraz ewangelizacyjny. Tygodniowy rytm pracy w siedleckim DA zasadniczo zorganizowany jest w dwóch blokach. Pierwszy z nich stanowią katechezy prowadzone od poniedziałku do czwartku, od 9.00 do 19.00. Każda z nich trwa godzinę, choć nierzadko przedłużają się na skutek stawianych pytań. Tygodniowy plan katechez (prawie 30 godzin) układany jest tak, by chętni studenci ze wszystkich lat i kierunków mieli możliwość wyboru dogodnego dla siebie terminu. Dla przykładu w ostatnim roku akademickim na katechezy zgłosiło się ponad 300 osób. ...

Agnieszka Wawryniuk

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł