Styczeń

Styczeń

W Pucharze Polski w zapasach kobiet w Osielsku srebrny medal w kat. 51 kg zdobyła Sandra Pachnik, a brązowy w kat. 67 kg Monika Michalak, obie z WLKS Siedlce.

* Roman Kulesza, gimnastyk AZS AWF Biała Podlaska, uzyskał kwalifikacje międzynarodowe uprawniające go do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

* Ariel Borysiuk, wychowanek TOP-54 Biała Podlaska, grający w Legii Warszawa, przeszedł do niemieckiego Kaiserslautern.

* Kamil Bobryk, wychowanek sekcji rugby MKS Pogoń Siedlce, kapitan reprezentacji Polski, grający obecnie we francuskim CS Vienne, został wybrany Rugbistą Roku 2011 w Polsce.

* Podczas rozegranych w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych medale w tej drugiej kategorii wywalczyli: srebro – Przemysław Talacha (2 km), Paulina Pawłowska (2 km) oraz Natalia Chacińska (skok w dal) – wszyscy Pogoń Siedlce.

* Jakub Folwarski, tenisista stołowy Pogoni Siedlce, znalazł się w kadrze Polski juniorów na pierwsze półrocze 2012 r.

Luty

* Zenon Pawlikowski z PTS ŁUKPLAST Łuków został wyróżniony przez ministra sportu nagrodą za osiągnięcia szkoleniowe w 2011 r.

* Lidia Chojecka z siedleckiej Pogoni uzyskała minimum uprawniające ją do startu w Halowych Mistrzostwach Świata w Stambule.

* W plebiscycie Tygodnika Siedleckiego najlepszych sportowców regionu siedleckiego zwycięzcami zostali: trener – Tomasz Araszkiewicz (koszykówka SKK Siedlce), sportowiec – Katarzyna Furmaniak (kick-boxing Power Siedlce), najpopularniejsi: Łukasz Nowosielski (trener lekkoatletów MKS Pogoń Siedlce), Tomasz Jaszczuk (lekkoatleta Pogoni).

* Zawodniczki UKS Rawa Siedlce Anna Staręga i Natalia Grzebisz zadebiutowały w Pucharze Świata w biegach narciarskich w Jakuszycach.

* Bogdan Głąbicki – mimo swoich 65 lat – w dalszym ciągu występuje na boisku piłkarskim w barwach Hutnika Huta Czechy. Z tej okazji otrzymał wyróżnienie ,,niekończąca się kariera sportowa’’ podczas Balu Mistrzów Sportu w Garwolinie.

* W halowych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Spale złoty medal w skoku w dal wywalczył Marcin Starzak z AZS AWF Biała Podlaska, srebrny Tomasz Jaszczuk z Pogoni Siedlce, z kolei w trójskoku kobiet srebro wywalczyła Anna Zych, a brąz Martyna Bielawska.

Marzec

* W Siedlcach odbyło się coroczne spotkanie podsumowujące miniony sportowy rok w mieście.

* Podczas rozegranych w Supraślu młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegach narciarskich Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zdobył trzy złote medale – w sprincie, na 10 km techniką klasyczną i 20 km techniką łączoną

* W zimowych mistrzostwach Polski w Olsztynie Patrycja Hryciuk z MOSiR Huragan Międzyrzec Podl. zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz brązowy na dystansie dwukrotnie dłuższym. Z kolei jej klubowa koleżanka Magdalena Suchota w mistrzostwach Polski do lat 15 w Gorzowie Wielkopolskim wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

* W Miastkowie Kościelnym odbyła się gala piłkarska OZPN połączona z obchodami 35-lecia istnienia związku.

* Reprezentanci TKKF Siedlce zdobyli pięć medali podczas rozegranych w Kleszczowie mistrzostwach Polski w kick-boxingu formuła low-kick. W seniorach srebro w kat.75 kg wywalczył Bartosz Ożarek, a w juniorach: złoto – Sebastian Kobyliński (54 kg), Maciej Garbaczewski (67) i Marcin Marciszewski (71), srebro – Robert Ułasiuk (54).

* Lidia Chojecka z siedleckiej Pogoni zajęła 6 miejsce w biegu na 3 km w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach świata w Stambule.

* WLKS Siedlce Iganie Nowe otrzymał nagrodę ministra sportu za zajęcie 1 miejsca w sporcie dzieci i młodzieży wśród klubów działających w gminach do 20 tys. mieszkańców, a 2 w klasyfikacji młodzieżowej sztangi.

* Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kick-boxingu formuła light-contakt w Starachowicach: w juniorach w kat. 69 kg złoto zdobył Maciej Garbaczewski, a srebro Marcin Marciszewski. Wśród seniorów Bartosz Ożarek wywalczył srebro w kat. 79 kg. Wszyscy to reprezentanci WLKS Siedlce.

* Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce w rozegranych Jakuszycach mistrzostwach Polski w biegach narciarskich zdobył zloty medal w sprincie i brązowy w biegu na 30 km techniką dowolną. Jego siostra najlepiej wypadła w sprincie, zajmując 6 lokatę.

Kwiecień

* W słowackich Dudnicach odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie na 50 km podczas których brązowy medal wywalczył Rafał Goławski z WLKS Siedlce.

* Paulina Pawłowska z Pogoni Siedlce wywalczyła brązowy medal w przełajowych mistrzostwach Polski w kategorii juniorek młodszych. Mistrzostwa rozegrane zostały w Szczecinie.

* Siatkarze KPS Jadar Siedlce po zajęciu 8 miejsca w rozgrywkach zasadniczych I ligi w I rundzie play off przegrali ze Stalą Nysą w trójmeczu 0:3, garwolińska Wilga w II lidze zajęła VII miejsce i utrzymała sie w tej klasie rozgrywkowej.

* Koszykarki MKK Sokołów w I lidze w grupie awansowej zajęły 6 miejsce, a w grupie spadkowej siedlecki MKK zapewnił sobie utrzymanie.

* Martyna Mędza z WLKS Siedlce okazała się najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski juniorek do lat 20 rozegranych w Ciechanowie, gdzie zdobyła złoty medal w kat. 63 kg. Pozostali reprezentanci WLKS: Wioleta Jastrzębska była najlepsza w kat. 48 kg, Dariusz Śliwiński wywalczył srebro w kat. 69 kg. Ponadto Grzegorz Górski z OSIR Sokołów zdobył brązowy medal w kat. +105 kg.

* Wiktor Franc z Pogoni Siedlce z Arturem Białkiem ze Słonecznego Stoku Białystok, wywalczyli srebrny medal w deblu w młodzieżowych mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Brzegu Dolnym.

* Koszykarze SKK Siedlce zajęli 2 miejsce w rozgrywkach zasadniczych I ligi i w I rundzie play-off odpadli z rywalizacji, przegrywając w trójmeczu z MKS Dąbrowa Górnicza.

* Szczypiorniści UKS Prus Siedlce zajęli 1 miejsce w III lidze i uzyskali awans do II ligi, z kolei AZS AWF Biała Podlaska uplasował się na 11 spadkowej pozycji w I lidze.

* W mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów rozegranych w Turcji (Antalya) w kat. +75 kg Sylwia Bagińska z WLKS zajęła V miejsce.

* W mistrzostwach Polski w K-1 w Świebodzinie wśród juniorów kat. 51 kg srebro wywalczył Rafał Krasuski (Gladiator Siedlce), a brąz w kat. 54 kg Rafał Ułasiuk (TKKF Siedlce).

* Alfa Radzyń Podlaski ostatecznie zajęła 6 miejsce na zakończenie rozgrywek w Superlidze tenisa stołowego, a jej zawodnik Radek Mrkvicka okazał się trzecim tenisistą Superligi w rywalizacji zasadniczej.

* Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce zajął 1 miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego na najlepszego polskiego biegacza narciarskiego w sezonie 2011/12.