Aktualności
Stypendia dla młodych

Stypendia dla młodych

„Skrzydła” i „Dwa Talenty” - to programy stypendialne dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, które realizuje Caritas Diecezji Siedleckiej.

Aktualnie prowadzony jest nabór na edycję 2023/2024. Zapraszamy do składania wniosków. Nabór potrwa do 5 grudnia. Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży z diecezji siedleckiej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej.
Program „Skrzydła” zrefunduje koszty zakupu niezbędnych pomocy naukowych, opłat związanych z dojazdami do szkoły, pobytem w internacie czy udziałem w wycieczkach szkolnych. Program „Dwa Talenty” umożliwia dofinansowania kursów, szkoleń i warsztatów oraz zakup instrumentów muzycznych czy profesjonalnych pomocy dydaktycznych, ukierunkowanych na rozwój konkretnych pasji.
– Aby zgłosić dziecko do wybranego programu należy pobrać ze strony internetowej Caritas diecezjalnej wybrany wniosek. Następnie wypełniony wniosek należy złożyć w siedzibie organizacji przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach, na II piętrze, w pokoju nr 205 lub przesłać na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce – mówi Marta Próchnicka, diecezjalny koordynator funduszy stypendialnych.
Wnioski dostępne są tutaj: https://siedlce.caritas.pl/index.php/zglos-dziecko-do-programu-790.html
Kontakt: Więcej informacji udziela p. Marta Próchnicka – diecezjalny koordynator funduszy stypendialnych, skrzydla.siedlce@caritas.pl, tel. 504-429-423.
(AN)