Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Subkonta Caritas

W siedleckiej Caritas istnieje już 119 subkont, dzięki którym tak osoby samotne, jak i rodziny otrzymują wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Organizacja pomaga ludziom niepełnosprawnym, chorym, pogorzelcom oraz tym, którzy doświadczają różnego rodzaju ubóstwa i niesprawiedliwości.

- W codziennej pracy widzimy, jak olbrzymie są potrzeby diecezjan. Stale zgłaszają się do nas nowe osoby, które nie mają już gdzie szukać pomocy. To przynagla nas, by w geście solidarności podzielić się z nimi dobrem, którego im brakuje. Zazwyczaj jest to pomoc finansowa albo rzeczowa, ale liczy się też modlitwa, dobre słowo czy porada - mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Subkonto to jedna z form pomocy osobom w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Innymi słowy: to możliwości wpłacania środków pieniężnych (w tym przekazywania 1% podatku) na wydzielone konto księgowe. Przy przekazaniu środków należy uwzględnić konkretny dopisek przyporządkowany danemu potrzebującemu (dostępny na stronie organizacji). Dzięki temu na subkoncie stopniowo gromadzą się pieniądze. – Ich wielkość zależy od dobroduszności darczyńców. Wpłaty zazwyczaj są w wielkości 50 lub 100 zł, ale bywają też dużo większe – mówi Sylwia Chwedoruk, księgowa. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł