Region
gckkonstantynow.pl
gckkonstantynow.pl

Sukcesy, inwestycje i podziękowania

8 września gmina Konstantynów świętowała swoje 50-lecie. Jubileusz był nie tylko okazją do podsumowań. Tego dnia oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany budynek urzędu gminy.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. sprawowana w miejscowym kościele przez proboszcza parafii Konstantynów ks. Sławomira Groszka, proboszcza parafii Komarno ks. Wojciecha Bazana oraz ks. dr Grzegorza Jabłońskiego z diecezji drohiczyńskiej, który w homilii podkreślił rolę samorządów i ich funkcjonowania, ze szczególną uwagą na aspekt potrzeb drugiego człowieka. Potem wszyscy przeszli pod siedzibę władz gminy, gdzie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi. - Rozbudowa urzędu wynikała z braku sali konferencyjnej koniecznej do przeprowadzania np. sesji rady gminy.

Dotychczasowe pomieszczenie, gdzie odbywały się obrady, charakteryzowało się utrudnioną komunikacją, bowiem prowadziły do niego strome schody. Po drugie – w sali znajdowały się filary, co utrudniało ustawienie stołów. Po dokładnej analizie wynikającej głównie z potrzeby umożliwienia bieżącego relacjonowania obrad podjęliśmy decyzję o rozbudowie urzędu. Uznaliśmy również, że konieczne jest także dostosowanie całego budynku do przepisów wynikających z wymagań bhp i przeciwpożarowych. Prace podzieliliśmy na trzy etapy. W pierwszym przebudowano klatkę schodową, wyremontowano większość pomieszczeń, zamontowano wentylację, a w niektórych pokojach klimatyzację. Dzięki temu nasi urzędnicy pracują teraz w komfortowych warunkach – wylicza Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł