Aktualności
Świat, jakiego nie znamy

Świat, jakiego nie znamy

Leśny świat w skali mikro i makro można zobaczyć, odwiedzając Galerię Kotłownia w Centrum Sportu i Kultury, gdzie do 7 sierpnia prezentowana będzie wystawa fotografii „Leśne ścieżki”.

10 lipca w Galerii Kotłownia odbył się wernisaż kolejnej wystawy. Tym razem swoje prace prezentowała Ewelina Gańczorz. Podążając jej tropem, oglądający jej zdjęcia zawędrowali na leśne ścieżki. A spacer ten okazał się bardzo interesujący.

E. Gańczorz, otwierając wystawę, przywołała słowa amerykańskiego pisarza i filozofa Henry’go Davida Thoreau: „Zamieszkałem w lesie, ponieważ chciałem żyć świadomie. Chciałem czerpać ze źródeł życia samą jego istotę. Odrzucić wszystko, co nie było nim, by w godzinie śmierci nie odkryć, że nie żyłem”. Cytat ten stał się życiowym mottem artystki, która w swoich pracach pokazuje to, co kocha najbardziej – las i jego życie: rośliny, zwierzęta, piękne widoki. Jak podkreślała w swoim wystąpieniu, fotografią zainteresowała się pod koniec szkoły podstawowej, a potem sukcesywnie rozwijała tę pasję. Bogactwo i piękno lasu zaczęło interesować ją na tyle, że zdecydowała się na studia na wydziale leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Prezentowane w Galerii Kotłownia zdjęcia pokazują świat leasuw skali mikro i makro, o różnych porach dnia i nocy, a także porach roku. Pozwalają na subtelne przyglądanie się życiu zwierząt, na wnikliwe spojrzenie na świat flory, na bystre i całościowe widzenie piękna leśnego krajobrazu.

Wystawę można oglądać do 7 sierpnia, od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem CSiK. Wstęp bezpłatny.

MD