Diecezja
KS. MAREK WERESA
KS. MAREK WERESA

Światło, które jaśnieje w ciemnościach zła

Człowiek nie jest zdany tylko na samego siebie. Jest bowiem Ktoś, kto się nami od początku naszego ziemskiego życia opiekuje.

To sam Bóg. Prawda o bliskości Ojca Niebieskiego i Jego miłości do nas pozwala nam czuć się na tym świecie bezpiecznie i szczęśliwie - mówił bp Kazimierz Gurda podczas Eucharystii połączonej z liturgią światła i dziękczynieniem za dar życia konsekrowanego. 2 lutego Kościół przeżywa Święto Ofiarowania Pańskiego, a od 1997 r. Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji do katedry przybyli zakonnicy i zakonnice, konsekrowane wdowy, dziewice, a także członkowie instytutów świeckich z diecezji siedleckiej. Wspólnie dziękowano za ich codzienną posługę, świadectwo wiary i miłości do Kościoła Chrystusowego, a także modlono się o nowe powołania do wszystkich form życia konsekrowanego.

Wyjątkowy związek

Uroczystość zainaugurowała konferencja ascetyczna, którą wygłosił o. dr Ryszard Szmydki OMI z sanktuarium w Kodniu. Następnie był czas na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową.

W samo południe rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego, który w homilii wskazywał, jakie znaczenie ma ofiarowanie Jezusa dla ochrzczonych i osób życia konsekrowanego. – Maryja i Józef przybyli do świątyni, aby ofiarować swojego Syna Ojcu Niebieskiemu. On do Niego należy, jest z Nim stale zjednoczony. ...

DY

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł