Aktualności
Świetlica jak nowa

Świetlica jak nowa

Mieszkańcy Kobylan Górnych w gminie Repki mogą już korzystać z wyremontowanej świetlicy wiejskiej.

Budynek i jego otoczenie w obecnym stanie bez wątpienia stanowi wizytówkę samej miejscowości, jak i całej gminy. Wszystko dzięki unijnemu wsparciu, bowiem na remont udało się pozyskać fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ogólna wartość inwestycji wyniosła ponad 225 tys. zł, z czego dofinansowanie to kwota w wysokości prawie 139 tys. zł.

W ramach modernizacji świetlicy, która od tej pory pełnić będzie funkcję centrum edukacyjno – kulturalnego wsi m.in. wymieniono okna, wykonano remont elewacji, wymieniono dach, podłogi oraz dobudowano pomieszczenia z przeznaczeniem na szatnię i łazienkę. Również teren wokół budynku został odpowiednio zagospodarowany. Z myślą o najmłodszych, przy nowym obiekcie zbudowano mały plac zabaw – jak znalazł na wakacje! Obiekt został również wyposażony w stół do ping-ponga oraz grę „piłkarzyki”.

W uroczystości otwarcia udział wzięli dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Dariusz Napiórkowski, wójt gminy Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, radni gminy Repki, pracownicy urzędu gminy oraz licznie przybyli mieszkańcy wsi Kobylany Górne. Poświęcenia świetlicy dokonał proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Kożuchówku, ks. Zbigniew Domirski. Dla zgromadzonych mieszkańcy miejscowości przygotowali poczęstunek i wspólną zabawę. 

GU