Aktualności
Świetlice gotowe na przyjęcie dzieci

Świetlice gotowe na przyjęcie dzieci

Od 1 września ruszyliśmy z odrabianiem prac domowych i z nadrabianiem zaległości edukacyjnych - mówi ks. Paweł Wojdat, kierownik siedleckich świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej.

Codziennym zajęciom będą towarzyszyć jednak dodatkowe zasady dotyczące bezpieczeństwa.

Organizacja prowadzi dwie świetlice w Siedlcach i jedną w Parczewie. Każda z nich może pomieścić 30 dzieci w wieku 7-16 lat z terenu miasta Siedlce oraz Parczewa. Maluchy i starsze dzieci, tak jak w poprzednich latach, oprócz pomocy wychowawców będą miały zajęcia ze specjalistami: psychologiem, socjoterapeutą i pedagogiem do zajęć profilaktycznych, a także z plastykiem i logopedą. Każdego dnia będą miały zapewniony ciepły posiłek (podwieczorek) oraz zdrową żywność w postaci świeżych owoców i soków. Podczas pobytu w świetlicy będą miały również czas na rozrywkę i zajęcia integracyjne, także na świeżym powietrzu.

Placówki otwarte są dla uczestników w następujących godzinach: świetlica socjoterapeutyczna przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach – od 12.00 do 17.00, świetlica profilaktyczno-wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3 w Siedlcach – od 13.00 do 18.00, a świetlica socjoterapeutyczna przy ul. Kościelnej 53 w Parczewie – od 12.00 do 17.00.

Ks. P. Wojdat zapewnia, że w świetlicach będą przestrzegane nowe reguły: – Na pewno musimy zwrócić uwagę na obostrzenia, które nas obligują do zachowania chociażby dystansu społecznego, dezynfekcji rąk czy częstszego wietrzenia sal, ale też na inne wskazania, które zostały wydane dla tego typu placówek.

Anna Nowińska