Diecezja
Źródło: KO
Źródło: KO

Święto najmłodszych

Na dzieci, które 1 czerwca pojawiły się na terenie przy amfiteatrze, czekała masa atrakcji. O to, aby nawet przez chwilę się nie nudziły, zadbał Caritas Diecezji Siedleckiej, który zorganizował festyn rodzinny „Bądźmy razem”.

Dzień Dziecka to dla najmłodszych wyczekiwany czas. Nie dziwi więc fakt, że pierwsze dzieci pojawiły się jeszcze przed oficjalnym startem imprezy. I nie zawiodły się. Czekało na nie mnóstwo propozycji zabaw. Największą atrakcję stanowiła dmuchana zjeżdżalnia oraz olbrzymi zamek, którego opanowanie wyzwalało w najmłodszych niespożytą ilość energii. Nie przerażało ich nawet to, że aby skorzystać z dmuchanych atrakcji, trzeba było odstać swoje w długiej kolejce. – Muszę przyznać, że biegamy z miejsca na miejsce, tyle tu zabaw, a mój syn nie może się zdecydować. Na co dzień to ja muszę dbać o zorganizowanie mojemu dziecku czasu wolnego, ponieważ siedzę z nim w domu. A teraz wystarczy, że tylko nie spuszczam go z oczu, a on doskonale się bawi – mówiła pani Ania, mama 4-letniego Stasia.

Kwiatek z bibuły i na twarzy

Chętne dzieci mogły wypróbować swoje zdolności manualne. W specjalnie przygotowanym ogródku czekały na nie panie animatorki, które pomagały najmłodszym stworzyć fantastyczne obrazki za pomocą kredek oraz flamastrów czy kolorowe kwiatki z bibuły. Oprócz tablic i kartek kolorowe malunki, oczywiście z pomocą dorosłych, powstawały również na twarzach najmłodszych. Dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoją kondycję fizyczną, przygotowano konkurencje sportowe, a wśród nich bieg z przeszkodami. Zaś na najbardziej odważnych czekała trampolina. Wszystkie atrakcje były za darmo. Dzieci mogły także skorzystać z ciepłego posiłku oraz otrzymać paczki ufundowane przez sieć sklepów „Biedronka”.

W roli artystów

W chwili wytchnienia najmłodsi zasiadali na widowni amfiteatru. Na scenie bowiem swoje talenty muzyczne prezentowały dzieci, które przyjechały z różnych regionów diecezji siedleckiej, m.in. ze Stanina i Parczewa. Otuchy dodawała im obecność klaunów. Nie zabrakło także popisów profesjonalistów. Z koncertem wystąpił Andrzej Rybiński oraz zespół „Wanda & Banda”. Zabawa trwała do godzin wieczornych. – Jestem zadowolony, że przybyło tyle dzieci i że tak pięknie się bawiły – podsumowuje ks. Krzysztof Hapon, dyrektor Caritas diecezji siedleckiej.

Kinga Ochnio