Aktualności
Święto plonów

Święto plonów

W niedzielę, 28 sierpnia, w Skórcu mieszkańcy całego powiatu świętować będą dożynki. Co w programie? W samo południe w skórzeckim kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła zostanie odprawiona Msza św. w intencji rolników i wszystkich mieszkańców z całego powiatu.

Około 13.30 na placu przy miejscowej szkole podstawowej rozpocznie się oficjalna część spotkania. Nie zabraknie dożynkowego ceremoniału i prezentacji wieńców przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich. Na scenie zagości śpiew i taniec – w wykonaniu dzieci i młodzieży, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”, Piotra Pręgowskiego (znanego m.in. z serialu telewizyjnego „Ranczo”), ukraińskiego Zespołu Tańca Ludowego „Truskaweczka” ze Lwowa, zespołu Droga na Ostrołękę oraz grupy Joker. O dobry humor widzów zadba z kolei kabaret Świerszczychrząszcz. Dla amatorów motoryzacji – rajd oldtimerów, czyli zabytkowych pojazdów.

W czasie dożynek nastąpi rozstrzygnięcie powiatowego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz gminnych rywalizacji na najczystsze sołectwo oraz najładniejszy ogród warzywny i kwiatowy.

Imprezie towarzyszyć będzie, oczywiście, degustacja regionalnych potraw, stoiska promocyjne firm i instytucji związanych z rolnictwem, ogródek gastronomiczny i plac zabaw dla dzieci. Niedzielne spotkanie zakończy dyskoteka. Zapraszamy!

GU