Aktualności
Święto rolniczego trudu

Święto rolniczego trudu

​Wystawa sprzętu rolniczego, tańce, śpiewy i prezentacje wieńców będą cieszyć oko nie tylko rolników, ale i wszystkich gości dorocznego święta. 18 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu odbędą się Dożynki Gminy Kłoczew.

Wydarzenie rozpocznie o 13.00 Msza św. polowa w intencji dziękczynnej za plony. Po niej nastąpi główna część widowiska. Miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalne stowarzyszenia wezmą udział w korowodzie dożynkowym. Ci z najpiękniejszym wieńcem otrzymają dyplomy i nagrody. Równie emocjonująco zapowiada się festyn. Jako gość specjalny wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz. Podobny pokaz kultury ludowej zaprazentują lokalne zespoły: Czerniczanki z Kapelą, Kawęczyn i Kłoczewiacy. A z myślą o młodych uczestnikach imprezy zabawę taneczną rozkręci grupa Long & Junior oraz zespół Audio.

Uczestników dożynek powinny też zaciekawić dodatkowe atrakcje. Organizatorzy przewidzieli bowiem m.in. konkurs kulinarny na najlepszy napój żniwiarzy i rywalizację taneczną pod nazwą „Oberek na okrężne”. Z nutą nostalgii będzie można podziwiać wystawę dawnego sprzętu rolniczego. A dla miłośników artystycznych bibelotów nie zabraknie stoisk z rękodziełem. Specjalnie miejsce do zabawy otrzymają też dzieci. 

Tomasz Kępka