Kościół
Źródło: Paulina Krzyżak
Źródło: Paulina Krzyżak

Święto wiary

Mocne słowa papieża Franciszka do młodych, ponad dwa miliony zgromadzone na Campus Misericordiae, nowa nadzieja w polskim, młodym Kościele - tak pokrótce, lecz nie do końca oddając ducha, można podsumować XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Cała Polska - 43 diecezje wraz z Komitetem Organizacyjnym ŚDM w Krakowie - do tego wielkiego święta młodych przygotowywała się prawie trzy lata. W każdej diecezji funkcjonowało Diecezjalne Centrum ŚDM, które tworzyło zazwyczaj kilkanaście młodych osób na czele z koordynatorem diecezjalnym - duszpasterzem młodzieży.

Aby działania w diecezjach były widoczne w wielu miejscach, nade wszystko w parafiach, powstały rejony, w których również działały komitety organizacyjne. Rejony i sztaby młodych podczas Dni w Diecezjach zdały znakomicie egzamin z przyjęcia i goszczenia zagranicznych pielgrzymów.

Jak pokazują statystyki, 43 Diecezjalne Centra ŚDM zgromadziły wokół siebie ponad 41 tys. wolontariuszy, którzy przed przyjazdem młodych ze świata uczestniczyli w szeregu szkoleń i warsztatów, poświęcając swój wolny czas, ale jednocześnie pozyskując nowe umiejętności i rozwijając swoje talenty. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł