Kościół
Źródło: Ilona Trojnar
Źródło: Ilona Trojnar

Święto współczesnych obrońców wiary

Blisko 2 tys. młodych ludzi uczestniczyło w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży - Jerychu Młodych w Pratulinie. W tym roku miało ono szczególny charakter. Młodym katolikom towarzyszyły bowiem symbole Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, które przebywały w naszej diecezji od 14 czerwca.

W tym roku hasłem przewodnim było „Runo Gedeona. Obrońcy wiary”. Ten biblijny wojownik wsparty mocą Boga i nieliczną armią pokonał potężnego wroga. Jednak Gedeon doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że zwycięstwo nie było jego zasługą. Zwycięstwo zapewniła mu Boża moc.

Pozwólmy Mu działać

Spotkanie rozpoczęło się w piątek, 27 czerwca. Młodych pielgrzymów z blisko 100 parafii naszej diecezji powitały jerychońskie dzwony. Następnie zebranych porwała konferencja gościa wieczoru – dziennikarza i radiowca – Rafała Porzezińskiego. – Uświadomił nam, jak dużo dobrego Bóg może zrobić w naszym życiu, jeśli pozwolimy Mu działać – podsumował jeden z uczestników. Kolejnym punktem były procesja ze znakami ŚDM i relikwiami młodego męczennika, jakim był bł. Jose Luis Sanchez del Rio, oraz Droga Krzyżowa. Przy każdej stacji modlono się o uleczenie przez Chrystusa kolejnych ran. Pantomimę nawiązującą do rozważań przygotowała grupa ze Zbuczyna.

Na zakończenie dnia – napełnieni pokojem i radością w sercach – młodzi adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Przed północą rozpoczęła się projekcja filmu „Cristiada”. ...

Ilona Trojnar

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł