Kościół
Źródło: EK
Źródło: EK

Święty wkrótce

Spełniło się pragnienie wiernych, którzy na pogrzebie Jana Pawła II wołali „Santo subito”. 5 lipca Ojciec Święty Franciszek zgodził się na kanonizację Papieża Polaka, uznając cud uzdrowienia Floribeth Mory Diaz z Kostaryki.

Błogosławiony Jan Paweł II będzie świętym. To już pewne. Na kanonizację Karola Wojtyły zgodził się papież Franciszek, który teraz wspólnie z kardynałami wyznaczy jej datę. Jednocześnie Watykan potwierdził, iż uzdrowienie Kostarykanki Floribeth Mory Diaz z tętniaka mózgu zostało uznane za cud przypisywany wstawiennictwu Papieża Polaka.
Lekarze nie dawali szans

Kim jest kobieta, dzięki której Jan Paweł II prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony świętym? To 50-letnia żona, matka i babcia, u której w kwietniu 2011 r. wykryto tętniaka wrzecionowatego prawej półkuli mózgu, co potwierdziły liczne badania, m.in. arteriografia mózgu, rezonans magnetyczny.

Kobieta trafiła do szpitala, jednak lekarze w żaden sposób nie mogli jej pomóc. Powiedzieli, że nic nie mogą dla niej zrobić. Narażona na pęknięcie tętnica znajdowała się w głębi mózgu. Operacja neurochirurgiczna prawdopodobnie spowodowałaby śmierć Mory Diaz, dlatego lekarze nie zdecydowali się na wykonanie zabiegu, przygotowując najbliższych na najgorsze. – Musieliby zamknąć tętnicę aluminiowym klipsem, by nie dopuścić do dalszego krwotoku, ale nie mogli nic zrobić, bo znajdowała się ona w niedostępnym miejscu mózgu – wyjaśniła w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł