Aktualności
Symbole ŚDM we Włodawie

Symbole ŚDM we Włodawie

25 czerwca rozpoczęła się peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży we Włodawie.

Na Krzyż i Ikonę Matki Bożej Salus Populi oczekiwali na placu przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego wierni z księżmi: ks. kan. Stanisławem Dadasem – dziekanem dekanatu włodawskiego, ks. Karolem Klewkiem – dziekanem dekanatu hańskiego, przeorem klasztoru oo. paulinów – o. Stanisławem Jaroszem oraz bp. Kazimierzem Gurdą.

Nad całością przygotowań czuwał dekanalny duszpasterz młodzieży ks. Paweł Broński. – Ufam, że peregrynacja będzie okazją do nawrócenia wiernych i doprowadzenia do osobistej relacji z Jezusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym – podkreśla.

W drodze z dekanatu parczewskiego krzyż i ikona Matki Bożej niespodziewanie zawitały do ss. nazaretanek w Wytycznie (dekanat hański), gdzie została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Święte symbole odebrał parafialny zespół ŚDM, który został powołany na czas przygotowań na ŚDM w Krakowie w 2016 r.

Po uroczystym przywitaniu znaków została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa. Następnie wierni udali się w Drogę Krzyżową ulicami Włodawy – do kościoła św. Ludwika.

W programie peregrynacyjnym jest wizyta symboli ŚDM w Domu Pomocy Społecznej w Różance, Zakładzie Karnym oraz szpitalu w Adampolu, aby – jak podkreślał ks. Paweł – przyniosły one tam bardzo potrzebną nadzieję i iskrę wiary. W trakcie peregrynacji znaków będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

K. Kozioł