Szansa się tli

W rozegranych w minionym tygodniu dwóch kolejkach nasze zespoły zaczęły w końcu zdobywać punkty i mają szanse na ligowy byt - większe Orlęta z Radzynia. Kto spadnie, zadecyduje ostania kolejka oraz... rozstrzygnięcia w wyższych ligach. Spadną być może 3-4 zespoły.

III liga

28 kolejka

Orlęta Radzyń Podl. – Łada Biłgoraj 1:0 (1:0). Bramka: Jakubiec 37, Orlęta Łuków – Avia Świdnik 1:0 (0:0). Bramka: Ozygała 88.

Pozostałe wyniki: Tomasovia – Stal Kraśnik 5:1, Izolator – Resovia 1:0, Karpaty – Stal M. 0:3, Spartakus – Górnik II 2:2, Stal Rz. – Orzeł P. 3:0, Wisłoka – Unia N. S 1:1.

29 kolejka

Orzeł P. Orlęta Ł. 2:0

W pierwszej połowie oba zespoły nie zachwyciły grą, bowiem toczyła się ona głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze mieli dwie niezłe okazje bramkowe, a Orlęta zagroziły głównie po rzutach wolnych, bitych przez Piotra  Ozygałę. Tuż po zmianie stron sytuacje na gola mieli gospodarze, a w rewanżu dobrej okazji nie wykorzystał Artur Gaj. W 54’ Orzeł zdobył prowadzenie po strzale Chorzępy, zaś 7 minut potem Wojtas podwyższył na 2:0. Gospodarze mieli okazje podwyższyć. Od 79 minuty grali w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Wojtasa. Łukowianie nie potrafili jednak tego wykorzystać.

Górnik II – Orlęta R. 2:2

Od początku spotkania zaatakowali gospodarze, którzy mieli więcej z gry i w 26 minucie zdobyli prowadzenie po strzale Klimkiewicza. Kilka minut potem Chyła mógł wyrównać, ale trafił w słupek. To samo uczynił z drugiej strony Klimkiewicz. Po zmianie stron Górnik atakował dalej i w 50 minucie zdobył drugą bramkę, a jej autorem był Wójcik. Goście nieoczekiwanie wyrównali w ciągu 2 minut. W 61’ kontaktowego gola zdobył Chyła. Za chwilę do remisu doprowadził Tarkowski. Do końca meczu miejscowi mieli okazję na zwycięską bramkę, ale to samo mogli również uczynić goście. Szanse ku temu mieli Wołek, Tarkowski i Syta.

Górnik II Łęczna – Orlęta Radzyń 2:2 (0:0). Bramki: Klimowicz 26, Wójcik 51 – Chyła 61, Tarkowski 62.

Orlęta R.: Stężała – Kępa , Jakubiec, Syta, Ślusarczyk (91 Koczkodaj), Leszkiewicz (83 Bednarczyk), Ptaszyński, Borysiuk, Chyła (69 Wołek), Pliszka, Tarkowski. Trener: Panek.

Orzeł Przeworsk – Orlęta Łuków 2:0 (0:0). Bramki: Chorzępa 54, Wojtas 61.

Orlęta Ł.: Olszewski – Wróbel (90 Aleksandrowicz), Szewczuk (66 Purzycki), Janicki, Ozygała, Marciniak, Skrzymowksi, Grula (83 Wryk), Gaj (83 Rodak), Dziewulski. Trener: Solnica.

Pozostałe wyniki: Wisłoka Dębica – Stal Kraśnik 0:0, Unia Nowa Sarzyna – Stal Rzeszów 2:1,

Avia Świdnik – Spartakus Szarowola 1:1, Łada Biłgoraj – Karpaty Krosno 1:4, Stal Mielec – Izolator Boguchwała 3:1, Resovia -Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0.