Szczyt dla Pogoni

W meczu na szczycie Pogoń pokonała pewnie w Siedlcach MKS Kutno i ponownie została liderem.

Pojedynek dotychczasowego lidera MKS Kutno z wiceliderem – siedlecką Pogonią stał na dobrym poziomie i mógł się podobać okołotysięcznej widowni. Od początku goście starali się być stroną atakująca, a gospodarze nastawili się na kontry. W 13’, po akcji Wójcik – Kosmalski – Dziewulski, ten ostatni zdobył prowadzenie dla siedlczan. Akcje zespołu Kutna skutecznie rozbijali obrońcy Pogoni. W 44’ było 2:0. Książkowa akcja Dubina – Dziewulski – Kosmalski zakończyła się skutecznym strzałem tego ostatniego. Tuż po przerwie siedlczanie powinni zdobyć kolejne bramki. Okazji jednak nie wykorzystali Kaliszewski i Dziewulski. Goście atakowali – próbowali zagrażać bramce strzeżonej przez Paśnika, ale klarownych okazji nie mieli. W 82’ było już 3:0, tym razem po rzucie rożnym Wędzyńskiego do bramki rywali trafił Borowickij. Dwie minuty potem, po złym kryciu defensorów z Siedlec i rzucie rożnym, Kowlaczyk zdobył gola dla Kutna. W końcówce bliski zdobycia kolejnych dwóch goli dla Pogoni był Kosmalski.

III liga łódzko-mazowiecka

13 kolejka

Pogoń Siedlce – MKS Kutno 3:1 (2:0)

Bramki: Dziewulski 13, Kosmalski 44, Borowickij 82 – Kowalczyk 85

Pogoń: Paśnik – Dubina, Agu, Borowickij, Wójcik – Kaliszewski (75 Kwiatkowski), Rodak (75 Eid Abdel Wahab), Paczkowski, Komosa (62 Pucyk) – Dziewulski (75 Wędzyński), Kosmalski. Trener: Siedlecki

Pozostałe wyniki:

KP Piaseczno – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1, Mazur Karczew – Warta Sieradz 3:1, Narew Ostrołęka – UKS SMS Łódź 2:0, Radomiak Radom – Broń Radom 2:3, Legionovia Legionowo – Ceramika Opoczno 2:0, Ursus Warszawa – Pilica Przedbórz 0:0, Włókniarz Zelów – Concordia Piotrków Trybunalski 3:0.