Aktualności
Szkoły do poprawki

Szkoły do poprawki

W placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat trwają prace remontowe i inwestycyjne, które mają poprawić bazę lokalową i dydaktyczną szkół.

– Jednym z przedsięwzięć będzie doprowadzenie ciepłej wody do łazienek szkolnych oraz pracowni fryzjerskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Do tej pory w placówce funkcjonowały termy elektryczne o niskiej wydajności, a dodatkowo dość kosztowne – mówi Marek Chciałowski, starosta garwoliński i wylicza kolejne inwestycje: – W Sobolewie modernizowany jest internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Natomiast w Żelechowie została już wykonana strzelnica pneumatyczna, w której młodzież szczególnie z klas mundurowych może ćwiczyć.

W Garwolińskim ZSP nr 1 powstaną nowe pracownie artystyczne, poligraficzne, chemiczne i biologiczne. – Podobne sale pojawią się w ZS im. Marszałka Piłsudskiego. Tam również potrzebne są pracownie laboratoryjne do języków obcych, jak również biologii czy chemii – przyznaje starosta. W ramach inwestycji w placówce wymienione zostaną okna. Na ten cel w budżecie zarezerwowano 240 tys. zł.

Za ok. 280 tys. zł wykonana zostanie termomodernizacja w żelechowskim ZSP, która polegać będzie na dociepleniu warsztatów mechanicznych. Wśród inwestycji zaplanowano także termomodernizację budynku pogotowia opiekuńczego w Izdebnie. Na to zadanie przewidziano 120 tys. zł. – Już od kilku lat prowadzimy modernizację placówki. Wcześniej wyremontowaliśmy łazienki. Przed nami jeden z ostatnich etapów termomodernizacji. W związku z tym, że młodzież przebywa w szkole prawie przez cały rok, warunki w placówce powinny być dobre, żeby nie powiedzieć najlepsze – tłumaczy Chciałowski.

W planach jest również remont Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem. – Od wielu lat prowadzimy prace polegające na docieplaniu budynków. W tym roku zajęliśmy się odwodnieniem terenu – wyjaśnia starosta. W ZSR zaplanowano też inwentaryzację sieci kanalizacji sanitarnej i przełączenie niektórych obiektów szkolnych do kanalizacji komunalnej. – Myślę, że do tej inwestycji przystąpimy pod koniec sierpnia. Wpłynie ona na zmniejszenie kosztów utrzymania bieżącego szkoły – puentuje gospodarz powiatu.

JAWA