Aktualności
Szlachetna Paczka nabiera rozpędu

Szlachetna Paczka nabiera rozpędu

Międzyrzeccy wolontariusze wyruszyli już na spotkania z potrzebującymi. Następnie przygotują opisy historii rodzin, które trafią do bazy.

Spotkanie, podczas którego odbyło się wdrożenie przygotowujące wolontariuszy Szlachetnej Paczki z rejonów Międzyrzec Podlaski i okolice oraz Biała Podlaska do udziału w XVI edycji, zorganizowano 30 października w Zespole Szkół Ekonomicznych. W akcję zaangażowali się ludzie w różnym wieku – pracujący, studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Drużynę wspomagają wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego. Liderem rejonu jest s. Dariela.

Dla kilku osób będzie to już kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Dlatego swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie dzielą się młodszymi koleżankami i kolegami.

Przeszkoleni SuperW już wyruszyli na spotkania z potrzebującymi rodzinami, które wytypowały ośrodki pomocy społecznej i parafie. Zadaniem wolontariuszy jest odkrycie prawdziwej, często ukrytej trudnej sytuacji mieszkańców. Na podstawie tych spotkań zostaną przygotowane historie poszczególnych mieszkańców. Opisy te trafią 19 listopada do bazy na szlachetnapaczka.pl. Zostanie ona otwarta w weekend 19-20 listopada. Wówczas darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, dla których przygotują pomoc.

BZ