Aktualności
Szpitale dostaną zastrzyk gotówki

Szpitale dostaną zastrzyk gotówki

Ponad 7 mln zł z budżetu województwa trafi do mazowieckich placówek medycznych. Wśród nich są szpitale z naszego regionu.

   

 Pieniądze zostaną przeznaczone na kolejne remonty i modernizacje, a także zakup specjalistycznego sprzętu. Dzięki czemu poprawi się jakość służby zdrowia w regionie. 

 

– Po raz kolejny udało nam się wygospodarować dodatkowe środki dla naszych szpitali. Wsparcie trafi aż do 12 placówek. Zakupią one nie tylko niezbędny sprzęt, ale także przeprowadzą prace remontowe – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Blisko 750 tys. zł trafi do szpitala wojewódzkiego w Siedlcach. Fundusze zostaną przeznaczone na wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz termomodernizację ścian i budynku kotłowni. Inwestycja będzie współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Sprzęt i aparaturę medyczną będzie mógł kupić także Samodzielny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. T. Dunina w Rudce. Dotację w wysokości 175 tys. zł władze placówki chcą przeznaczyć na m.in. na kupno: wideobronchofiberoskopu wraz z torem wizyjnym i wideoprocesorem obrazu HD+ czy głowicy sektorowej do badań echokardiograficznych dorosłych.

 

Z kolei szpital powiatowy Garwolinie otrzyma blisko 70 tys. zł. Za te pieniądze zostanie wykonana termomodernizacja budynku technicznego, nowa stolarka okienna i drzwiowa. Wokół budynku powstanie natomiast opaska. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków WFOŚiGW.

 

 

 

 

  

   

MD