Kościół
Sztafeta w obronie życia

Sztafeta w obronie życia

Przyświeca im jeden cel: obrona życia i promocja duchowej adopcji. Pokonają na rowerach ponad 2,2 tys. km. Przejadą przez 22 diecezje i 13 województw. Na trasie Rajdu dla Życia znalazły się także Siedlce.

Już po raz szósty młodzi ludzie - głównie studenci i licealiści - zjednoczyli się, aby swoim wysiłkiem, modlitwą i świadectwem wypowiedzieć sprzeciw wobec aborcji. Tegoroczny rajd pod hasłem „Sztafeta Miłosierdzia” wyruszył pod koniec czerwca ze Świnoujścia. Młodzież podróżująca w czterech grupach przejedzie szlakiem Giżycko - Przemyśl - Świdnica - Świnoujście.

– Troska o życie, zwłaszcza o życie poczęte, to fundament budowania cywilizacji miłości i kultury życia. Św. Jan Paweł II 19 czerwca 1983 r. na Jasnej Górze zaznaczył, że stosunek do daru życia jest wykładnikiem i podstawowym sprawdzianem autentycznego stosunku do Boga i do człowieka, czyli wykładnikiem oraz sprawdzianem autentycznej religijności i moralności. Słowa świętego rodaka wpisują się w nauczanie św. Ireneusza, który, pisząc o wdzięczności Bogu za dar życia, stwierdził że „człowiek żyjący jest chwałą Boga” (Vita autem hominis visio Deo) – przekonują członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, organizatorzy przedsięwzięcia.

Celem Rajdu dla Życia jest promocja duchowej adopcji dziecka poczętego. W miejscowościach, przez które prowadzi trasa, młodzież rozprowadza materiały pro life. W tym roku dodatkowym motywem przedsięwzięcia jest promocja Światowych Dni Młodzieży z Ojcem Świętym w Krakowie. Stąd logo rajdu zawiera w sobie kolory ŚDM oraz odniesienie do formy sztafety, w której młodzi ludzie przekazują sobie relikwie bł. Karoliny Kózkówny – swojej patronki. ...

HAH

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł