Aktualności
Sztandar to świętość

Sztandar to świętość

Komenda powiatowa policji w Łukowie ma nowy sztandar. Jego poświęcenie oraz oficjalne przekazanie łukowskim funkcjonariuszom poprzedziła Msza św. w intencji policjantów oraz ich rodzin w kościele pw. Przemienienia Pańskiego.

Po Eucharystii funkcjonariusze wraz z zaproszonymi gośćmi w asyście kompania honorowej policji i pocztu sztandarowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie udali się na plac przed starostwem powiatowym. Po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wciągnięciu flagi państwowej na maszt odczytano m.in. podpisany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego akt nadania sztandaru oraz wbito w jego drzewiec 18 symbolicznych gwoździ.

Łukowska komenda powiatowa policji była jedną z nielicznych jednostek w województwie lubelskim, która nie posiadała sztandaru. Przeszło dwa lata temu z inicjatywy komendanta podinsp. Leszka Misiaka oraz posła Sławomira Skwarka został utworzony Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru. Na jego czele stanął starosta Dariusz Szustek. W skład komitetu weszli m.in. włodarze gmin z terenu powiatu a także senator Stanisław Gogacz i poseł S. Skwarek. Dzięki ich zaangażowaniu oraz pomocy policjantów i mieszkańców regionu dość szybko udało się zebrać potrzebne środki na nową chorągiew. Wykonany przez Stanisławę Korzeniowską z Łukowa sztandar był gotowy już ponad rok temu, ale ze względu na pandemię jego uroczyste przekazanie policjantom mogło się odbyć dopiero w ubiegłym tygodniu.

Więcej w kolejnym wydaniu ECHA.

MLS