Kultura
Źródło: GOK HAŃSK
Źródło: GOK HAŃSK

Sztuka według najmłodszych

W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się XII Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Tym razem na scenie GOK zaprezentowało się siedem zespołów dziecięcych i młodzieżowych z powiatu włodawskiego: „Maluch Retro” z GOK w Hańsku z przedstawieniem „Wilia św. Jana”, „Maluch” z GOK w Hańsku – „Czerwony Kapturek po naszemu”, „Afera” z Gimnazjum Publicznego w Starym Brusie – „Na pełnym morzu”, „Draka” ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie – „Diabelsko trudne”, „Zaczarowana Kurtyna” ze Szkoły Podstawowej w Wytycznie – „Co się na tej wsi porobiło”, „Przedszkolaki” ze Szkoły Podstawowej w Kulczynie – „Kopciuszek” oraz „Słoneczka” z Zespołu Szkół w Urszulinie – „O żabkach i żuczku”.

Występy zespołów oceniało jury w składzie: Henryk Kowalczyk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz Danuta Głouszek ze starostwa powiatowego we Włodawie. Wkrótce dowiemy się, które z zespołów zakwalifikowały się do Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie. Wszystkie grupy otrzymały nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez starostwo powiatowe we Włodawie.

Andrzej Dynkiewicz