Aktualności
Tak, pomagam!

Tak, pomagam!

W dniach 9 i 10 grudnia Caritas Diecezji Siedleckiej przeprowadzi zbiórkę żywności, która trafi przed świętami do najbiedniejszych rodzin i osób samotnych, a także na posiłki w siedleckiej i bialskiej jadłodajni Caritas.

Wolontariusze będą dyżurować przy koszach w piątek od 9.00 do 18.00 i w sobotę, między 9.00 a 16.00. Zbiórka żywności będzie prowadzona w punktach handlowych takich sieci sklepów, jak: Biedronka, Carrefour, Carlos, Kaufland, Lewiatan, Stokrotka, Topaz oraz w prywatnych sklepach osiedlowych w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu, Garwolinie, Łukowie, Rykach, Adamowie, Żelechowie, Domanicach, Stężycy, Dubecznie, Łomazach i Piszczacu.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, jak np.: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i rybne, mleko, herbata, słodycze itp.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrano niemal 21 t żywności, która trafiła do ponad 1,5 tys. rodzin. Każdorazowo w akcji uczestniczy ok. 1 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas oraz Centrum Wolontariatu.

WA