Aktualności
Talenty złotej szkoły

Talenty złotej szkoły

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim od lat niezmiennie plasuje się na wysokich miejscach w rankingach, a uczniowie tej placówki osiągają sukcesy w konkursach i olimpiadach.

ZSE od kilku lat najlepszą szkołą techniczną w powiecie bialskim, a czwartą w województwie lubelskim. W rankingu techników portalu „Perspektywy” w 2014 r. międzyrzecki „Ekonomik” zajął 56 miejsce w Polsce oraz otrzymał prestiżowy znak jakości „Złota Szkoła”.

O przyznaniu wyróżnienia zadecydowały bardzo dobre wyniki matur, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.

W tym roku, w VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej Paweł Węgrzyniak, przygotowany przez nauczyciela Leszka Jóźwika, zajął drugie miejsce w Polsce, pokonując prawie siedem tysięcy uczniów, a ZSE utrzymał tytuł najlepszej szkoły. Olimpiada, której honorowym patronem jest minister edukacji narodowej, to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego i otrzymują indeks na studia I stopnia w Wyższej Szkole Logistyki. Natomiast Norbert Zaniewicz, Damian Maksymiuk i Łukasz Głuchowski, podopieczni Róży Makaruk, zajęli drugie miejsce w Polsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”, w którym do rywalizacji przystąpiło ponad cztery tysiące uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Doskonale spisały się także ekonomistki, nad którymi opiekę merytoryczną sprawowała Elżbieta Pieńko. W XII edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej Monika Stańczuk, Marlena Muszyńska i Patrycja Borysiuk zdobyły trzy pierwsze miejsca. Dziewczęta wywalczyły dla ZSE tytuł najlepszej szkoły konkursu.

BZ