Aktualności
Tańczyli na balu

Tańczyli na balu

Zabawy andrzejkowe, konkursy taneczne i animacje - tak wyglądał VI Integracyjny Bal Andrzejkowy Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2023”.

Na imprezę, która odbyła się 22 listopada w Skórcu, przyjechały zaprzyjaźnione placówki z regionu.

Bal zorganizował Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

Wśród zaproszonych gości znalazły się placówki Caritas Diecezji Siedleckiej z Siedlec, Kisielan, Białej Podlaskiej, Parczewa, a także zaprzyjaźnione placówki ze Stoczka Łukowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy z Siedlec i z Białej Podlaskiej, Dom Pomocy Społecznej „Dom nad stawami” z Siedlec.

– Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, spotkaliśmy się ponownie z wielką radością. Na bal przyjechało około 150 osób – mówi Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu.

– Imprezy, takie jak ta w Skórcu, od lat przyczyniają się do integracji osób z niepełnosprawnościami. W jednym miejscu spotykają się uczestnicy, opiekunowie i kierownicy z różnych jednostek. Chcemy, aby zapomnieli oni – choć na chwilę – o codziennych troskach – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej informacji: Beata Mańkowska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Skórcu, tel. 509-588-039.

(AN)