Rozmaitości
IZU
IZU

Targi z historią w tle 

Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym za nami. Wystawa niezmiennie cieszyła się bardzo dużym powodzeniem - zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.

W sobotę i niedzielę 9 i 10 września prezentowali się producenci szeroko pojętej branży rolnej, rękodzielnicy, rolnicy prowadzący handel detaliczny. Na licznych stoiskach można było nabyć produkty bezpośrednio od gospodarzy czy kół gospodyń wiejskich: swojskie wyroby, soki, miody, sery, konfitury, chleby, wędliny, regionalne potrawy i smakołyki. A ponadto kwiaty, drzewka, sadzonki owocowe i ozdobne czy cebulki roślin. Zwiedzający wystawę mogli przyjrzeć się pracy garncarza, tkaczki, rzeźbiarza, koronkarki, podziwiać ręcznie malowane obrazy, kwiaty z bibuły oraz szydełkowane serwety.

Nie zabrakło też stoisk ze zdrową polską żywnością ekologiczną, ofertami gospodarstw agroturystycznych z regionu, zagród edukacyjnych.

 

Cel jest niezmienny 

Podczas oficjalnego otwarcia goście podkreślali rangę tego wydarzenia, zaznaczając, że siedleckie MDzDR są czwartą pod względem wielkości imprezą rolniczą w kraju. – W tym roku po raz 29 spotkaliśmy się w miejscu, gdzie łączą się ze sobą zarówno przedsiębiorcy, rolnicy, jak i świat nauki. ...

Iwona Zduniak-Urban

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł