Sport
Źródło: MS
Źródło: MS

Test przed play-offami

Bezproblemowe zwycięstwo Ósemki, wygrana bez konsekwencji Wilgi.

Ósemka – Czarni 3:0

Stawką meczu stało się drugie miejsce w rozgrywkach zasadniczych. Widzowie przygotowani byli więc na ciekawe i emocjonujące spotkanie. Tymczasem mecz miał jednostronny przebieg – toczony był pod dyktando gospodarzy. Goście tak naprawdę zagrozili im w połowie drugiej partii, prowadząc 18:16. Ósemka szybko jednak doprowadziła do remisu i wygrała to spotkanie. Szczególnie przewaga gospodarzy uwidoczniła się w trzecim secie, który siedlczanie wygrali do 17. Zespół gospodarzy rozegrał dobre zawody w przeciwieństwie do gości, którzy razili słabym przyjęciem i blokiem. To, co zaprezentowały oba zespoły, pokazuje, że faworytem półfinałów play-off o miejsca 1-4 jest ekipa z Siedlec.

AZS UW – Wilga 2:3

Przystępując do meczu z akademikami, garwolinianie znali już wynik spotkania AS-a Białołęka z Lechią Tomaszów. W tej sytuacji nawet wygrana za trzy punkty nie pozwalała Wildze na awans do pierwszej czwórki. Pierwsze dwa sety niespodziewanie należały do gospodarzy. Chociaż drugi set został przegrany przez Wilgę w dziwnych okolicznościach (dwa razy dotknięcie siatki, żółta kartka dla Sokołowskiego, błąd przy zagrywce). Jednak od trzeciego obraz gry wyraźnie się zmienił. Zespół z Garwolina zaczął dyktować warunki i wygrał trzy kolejne sety w sposób przekonywujący.

II liga mężczyzn, gr. 3

18 kolejka:

Ósemka Siedlce – Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:17)

Ósemka: Milewski, Krzaczek, Kuczko, Jesień, Łęgowski, Hachuła, Kołodziej (libero). Trenerzy: Nowak/Prekurat.

AZS UW Warszawa – Wilga Garwolin 2:3 (25:20, 25:22, 16:25, 23:25, 8:15)

Wilga: Żyłkowski, Szyćko, Rząca, Górecki jr, Żuber, Wykowski, Łuczka (libero) oraz Postek, Wilki, Pruski, Sokołowski. Trener: Sokołowski.

Pozostałe wyniki: AS Volley Białołęka – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0, Pekpol Ostrołęka – SKF Legia Warszawa 3:1, AZS UWM II Olsztyn – KKS Armat Kozienice 3:0.

Andrzej Materski