Aktualności
To będzie wizytówka miasta

To będzie wizytówka miasta

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim otrzymała dofinansowanie w konkursie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025”. P

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i rozbudowę miejskiej książnicy.

Dotacja z Instytutu Książki wynosi 502 tys. zł. Aby ją otrzymać, miasto musiało przejść nieco dłuższą drogę. Okazało się bowiem, że po ogłoszeniu wyników konkursu wniosek „Modernizacja i adaptacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim wraz z wyposażeniem” nie uzyskał dofinansowania. Samorząd postanowił się odwołać, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Międzyrzecka placówka znalazła się w gronie 16 instytucji, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Całkowity kosz przedsięwzięcia to 670 tys. zł. Prace remontowe zaczną się jeszcze w tym roku, a zakończą się w 2023 r. Metraż biblioteki zmieni się i powiększy o 152 m2. Zostaną wydzielone strefy dla dzieci, młodzieży oraz seniorów. Dodatkową atrakcją będzie sala animacyjna dla najmłodszych. Większą powierzchnię zyskają pomieszczenia do przechowywania zbiorów. Na zewnątrz stanie trezor biblioteczny, czyli urządzenie umożliwiające całodobowy zwrot książek.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

Magdalena Frydrychowska