Sport
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Tomek po medal?

Od 8 do 12 lipca we włoskiej miejscowości Bressanone odbędą się mistrzostwa świata juniorów młodszych (do lat 17) w lekkiej atletyce. W reprezentacji naszego kraju na zawody znalazł się utalentowany skoczek w dal Tomasz Jaszczuk z MKS Pogoń Siedlce.
Siedlczanin – zdaniem wielu fachowców – ma szanse walczyć nawet o medal. Nie będzie to jednak łatwe, bo konkurencja jest silna. Na tegorocznych światowych listach juniorów młodszych Tomek ma trzeci rezultat – 7.52 wraz z Koreańczykiem Hwangiem, za Fayzulinem z Rosji – 7.67 i Hindusem Sharoma – 7.59. Tegoroczne listy nie odzwierciedlają jednak do końca sytuacji światowej w tej konkurencji. Niemniej Tomek może włączyć się do walki o medal.

 

Oto opinia o nim jego trenera klubowego – Winicjusza Nowosielskiego: – Tomek jest zawodnikiem o świetnych warunkach fizycznych i predyspozycjach psychicznych. Ma talent, jest pracowity i zdyscyplinowany. Mając duże doświadczenie w szkoleniu olimpijskim, mogę z optymizmem prognozować jego wybitne osiągnięcia w skali międzynarodowej. Potrzebny jest tu jednak właściwy proces szkolenia oraz zabezpieczenia odpowiednich warunków bytowych i materialnych.

Tomasz Jaszczuk. Rok urodzenia: 1992. Wzrost: 195 cm, waga 84 kg. Klub: MKS Pogoń Siedlce. Trener klubowy: Winicjusz Nowosielski. Rekord życiowy: 7.52 m (14.06.2009 w Lublinie). Trzykrotny mistrz Polski: młodzików – wrzesień 2007 r., juniorów młodszych (hala) – styczeń 2008 i 2009. W okresie od stycznia 2008 r. do maja 2009 r. odniósł 32 zwycięstwa, przekraczając 32 razy 7 m.

Andrzej Materski