Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Towarzysząc świętemu

Arturo Mari, osobisty fotograf i przyjaciel Jana Pawła II, odwiedził Południowe Podlasie, dzieląc się osobistymi wspomnieniami o Papieżu Polaku.

Arturo Mari przez 53 lata był papieskim fotografem, dokumentował pontyfikaty sześciu papieży - od Piusa XII po Benedykta XVI. Janowi Pawłowi II robił zdjęcia 27 lat, wykonał ich około miliona. Był świadkiem niezwykłych wydarzeń wielkiego pontyfikatu Papieża Polaka.

Wizytę – zorganizowaną przez Fundację „Kocham Podlasie” senatora Grzegorza Biereckiego – A. Mari rozpoczął 12 kwietnia w Bazylice Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. W sobotę gościł też w Radzyniu i Międzyrzecu Podlaskim. W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, przyjaciel Papieża Polaka zawitał do Białej Podlaskiej oraz Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu.

Fotografowi towarzyszył G. Bierecki oraz Przemysław Hojzer, producent i reżyser 30-odcinkowego, emitowanego właśnie przez TVP filmu dokumentalnego „Metr od świętości”, w którym watykański fotograf snuje wspomnienia o Janie Pawle II, daje przejmujące świadectwo jego świętości. Spotkania z mieszkańcami Podlasia, których elementem była prezentacja fragmentów tego dokumentu, jak też zdjęć wykonanych przez Mariego, prowadził ks. Mariusz Boguszewski, tłumaczeniem służył Wojciech Wyszogrodzki.

Mogłem pokazać prawdę o nim

Goszcząc w Radzyniu Podlaskim, w kościele pw. Trójcy Świętej, A. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł