Trójkowa broń

Spotkanie dwóch najlepszych zespołów grupy A I ligi poza sportowym wymiarem miało jeszcze inne podteksty. Po pierwsze oba kluby już od kilku sezonów ostro ze sobą rywalizują.

Po drugie w drużynie z Lublina grają trzy koszykarki, które w ubiegłym sezonie reprezentowały barwy klubu z Siedlec (Grażyna Witkoś, Katarzyna Furdak, Lucyna Kotonowicz). Mecz przebiegał pod dyktando siedlczanek, lecz rywalki ani przez moment nie myślały rezygnować z walki. Prowadziły w pierwszej kwarcie 5:4, a na początku kolejnej ćwiartki 16:15. Decydujący moment meczu miał miejsce pod koniec drugiej kwarty, gdy po czterech rzutach za trzy punkty MKK schodził na przerwę przy prowadzeniu 33:20. W trzeciej kwarcie lublinianki próbowały dalej walczyć, ale supremacja MKK nie podlegała dyskusji do końca spotkania.

Równo do przerwy

Siedlecki SKK był faworytem w meczu z krakowską Wisłą. Jednak już jego pierwsza część pokazała, że gościom nie będzie łatwo sięgnąć po zwycięstwo. Krakowscy koszykarze nie ustępowali liderowi z Siedlec i toczyli z nim wyrównany bój, prowadząc do przerwy jednym punktem. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie po sześciu rzutach siedlczan za trzy punkty i wygraniu tej części meczu aż 30:13. W ostatniej kwarcie ekipa z Siedlec powiększyła swoją przewagę o kolejne pięć punktów.

I liga kobiet

8 kolejka

MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 69:47 (15:10, 18:10, 18:17, 18:10)

MKK: Bibrzycka 19, Salska 15, Urbaniak 12, Mukosiej 11, Niedzielska 8, Krzywoń 4, Chaliburda, Dobrowolska. Trener: Mołłow.

Pozostałe wyniki: KKS Olsztyn – GTK Gdynia 89:86, MON-POL Płock – AZS UW Warszawa 46:59, AZS UG Gdańsk – SMS PZKosz Łomianki przełożony