Aktualności
Trwa nabór wolontariuszy

Trwa nabór wolontariuszy

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza chętnych do zaangażowania się w działania Centrum Wolontariatu w Siedlcach. Obecnie prowadzony jest nabór.

Pomoc bliźniemu, rozwijanie talentów i pasji, praca w zespole – to korzyści, które wiążą się z wolontariatem. 

– Szukamy osób z doświadczeniem wolontariatu, ale też i takich, którzy swoją drogę chcą w nim rozpocząć. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, propozycje i działania. Swoim zaangażowaniem chcemy docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, zatem tak naprawdę żadna aktywność nie jest nam straszna. Zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia niezapomnianej przygody, jaką jest wolontariat! – mówi Anna Matuszewska, manager działu ds. dzieci i młodzieży.

Do zadań, które aktualnie są realizowane przez wolontariuszy, należą: pomoc w robieniu zakupów seniorom oraz osobom na kwarantannie, noszenie ciepłych posiłków seniorom, działania w siedleckich świetlicach prowadzonych przez Caritas: socjoterapeutycznej przy ul. Bp. I. Świrskiego 57 oraz profilaktyczno-wychowawczej przy ul. Floriańskiej 3 oraz przy udzielanie korepetycji dzieciom i młodzieży w ramach „Akademii Małego Żaka”.

Więcej informacji: Biuro Centrum Wolontariatu: ul. Bp. I. Świrskiego 57, czynne w poniedziałki oraz wtorki w godzinach 10.00-18.00, tel.: 510-756-437, wolontariat@siedlce.caritas.pl.

(AN,AM)