Diecezja

Trwać w łodzi smaganej wichrami

Dziękujemy dzisiaj Bogu za historię tej świątyni, że zechciał wpisać ją w pejzaż międzyrzeckiej ziemi i miasta jako miejsce kultu i uświęcenia człowieka - mówił bp Grzegorz Suchodolski podczas uroczystości odpustowej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.

29 czerwca „Te Deum laudamus” wierni wyśpiewali również za 30 lat istnienia swojej wspólnoty i 250 lat, jakie minęły od wybudowania świątyni. Mszy św. przewodniczył bp G. Suchodolski, a współkoncelebransami byli: rektor kościoła w latach 1978-1987 ks. prałat Jan Jaworski, byli proboszczowie ks. prałat Eugeniusz Filipiuk i ks. kan. Paweł Madaliński, a także obecny gospodarz ks. dr Dariusz Ostałowski.

Uświęcony tradycją i modlitwą

– Dziękujemy za ten kościółek, który od 1774 r. jest miejscem modlitwy mieszkańców, a od 30 lat miejscem budowania wspólnoty żywego Kościoła – parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła. Dziękujemy, że mogło ono służyć kolejnym pokoleniom, zwłaszcza młodym, którzy uczęszczali tutaj do szkoły średniej. Każdy z tutejszych rektorów i proboszczów jest jednocześnie prefektem i katechetą młodzieży. To pokazuje, jak Pan Bóg zaplanował to miejsce: aby tu w młode serca wpisywana była Dobra Nowina o miłości Boga – podkreślał bp Suchodolski w homilii, przypominając, iż kościół ten uświęcony jest wielowiekową tradycją i modlitwą. – Jakże bardzo potrzeba każdej społeczności takiego miejsca, gdzie w ciszy adorowany jest Najświętszy Sakrament i ludzie składają u stóp Jezusa wszystkie swoje smutki, żale, radości oraz dziękczynienia, gdzie można Mu oddać swoje życie i – jak powiedział Piotr w dzisiejszej Ewangelii – wyznać Jezusowi: „Ty jesteś Mesjasz, Pan mego życia, Syn Boga żywego” – dodał bp Grzegorz. ...

DY

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł