Sport
Trzej złoci chłopcy

Trzej złoci chłopcy

Siedem medali padło łupem naszych reprezentantów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, które odbyły się w Spale.

Na najwyższe uznanie zasłużyli trzej młodzi lekkoatleci z Siedlec – skoczkowie: Łukasz Prokopczuk( skok wzwyż), Tomasz Jaszczuk (w dal) i średniodystansowiec Mateusz Kowalczyk, którzy stanęli na najwyższym podium, zdobywając złote medale. Junior Łukasz Prokopczuk z WLKS, prowadzony przez Kazimierza Zięcinę, ustanowił rekord życiowy w skoku wzwyż -2.15 i okazał się najlepszy na spalskiej skoczni. Rekord życiowy pobił też inny reprezentant WLKS Mateusz Kowalczyk . Zawodnik z grupy trenera Janusza Maciejewskiego przebiegł dystans 1 km w czasie 2:31.29, meldując się na 1 miejscu w kat. juniora młodszego. Inny junior młodszy, tym razem z Pogoni Siedlce, Tomasz Jaszczuk tryumfował w skoku w dal. Podopieczny trenera Winicjusza Nowosielskiego skoczył 7.14 i wyjechał ze Spały również ze złotem. 

Dobre występy zanotowały kolejne młode lekkoatletki z WLKS-su, zdobywając srebrne medale. Na drugim stopniu podium znalazły się juniorki: Sylwia Weresa na 400 m (57.77) oraz Beata Pustoła na 1500 m (4:32.16). Kolejne medale, tym razem koloru brązowego, wywalczyli skoczkowie w dal: junior Bartosz Paszczuk z AZS AWF Biała Podlaska (6.96) i juniorka młodsza Katarzyna Piskorz z WLKS Siedlce (5.40 – najlepsza „życiówka”). Blisko podium byli: czwarta w biegu na 1500 m juniorka Wioletta Jakubiak z WLKS Siedlce, piąty w skoku w dal – junior młodszy Piotr Wasiluk, a szósty – Daniel Kosieradzki obaj w WLKS su.

Start naszej lekkoatletycznej młodzieży należy więc uznać za udany. Wyniki potwierdzają, że praca szkoleniowa w takich klubach jak przede wszystkim WLKS Siedlce czy Pogoń Siedlce i AZS AWF jest prowadzona na dobrym poziomie i daje nadzieję, że ci młodzi adepci królowej sportu będą rozwijać się i w przyszłości sięgać po laury.

Andrzej Materski