Trzy medale

Trzy medale

Najlepsze sztangistki w kraju rywalizowały w Kościerzynie w XVI Mistrzostwach Polski Kobiet. Zawody były połączone z II rundą Drużynowych Mistrzostw Polski. Reprezentantki naszego regionu trzykrotnie stawały na mistrzowskim podium.

Srebrny medal w kat. 69 kg wywalczyła Katarzyna Ostapska z AZS AWF Biała Podlaska (197; 85+112), na najniższym stopniu podium stawały zawodniczki WLKS-u Siedlce: Martyna Mędza w kat. 58 kg (166; 74+92) oraz Joanna Gryczka w kat. 63 kg (177; 81+96). W czołówce były też Wioletta Jastrzębska w kat. 48 kg, zajmując VI miejsce, Magda Kietlińska w kat. 69 kg (V lokata) i Marcela Urda w kat. 75 kg (IV miejsce).

W punktacji Sinclaira najlepsza okazała się Marzena Karpińska ze Znicza Biłgoraj. Na piątym miejscu sklasyfikowano Katarzynę Ostapską (AZS AWF), a na dziewiątym – Joannę Gryczkę (WLKS Siedlce).

Klasyfikację klubową mistrzostw wygrał WLKS Siedlce, wyprzedzając Unię Hrubieszów i Znicz Biłgoraj. W klasyfikacji województw najlepsze okazało się lubelskie, przed mazowieckim i dolnośląskim.

Biorąc pod uwagę Drużynowe Mistrzostwa Polski (zaliczano start czterech najlepszych zawodniczek), drugą rundę wygrała Mazovia Ciechanów. Na drugim miejscu znalazł się WLKS Siedlce, na dziesiątym AZS AWF Biała Podlaska, a na jedenastym rezerwy WLKS-u. Identycznie po dwóch rzutach kształtuje się klasyfikacja ogólna.