Opinie
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

Twoje dziecko też może zaginąć

Znikają z podwórek, w drodze do szkoły, gubią się w centrach handlowych. Zaginięcia dzieci stanowią około jednej trzeciej wszystkich zniknięć w Polsce. Większość odnajduje się żywych lub martwych, ale jest grupa takich dzieci, o których nie wiadomo nic.

Według danych Komendy Głównej Policji w 2011 r. zaginęło 151 dzieci do szóstego roku życia. To prawie 28% więcej niż w poprzednim roku. O 10% w stosunku do 2010 r. wzrosła także liczba zaginionych starszych dzieci, w wieku od 7 do 13 lat (482 przypadki). Jednak w dalszym ciągu najwięcej ginie nastolatków – w 2011 r. przyjęto prawie 3,7 tys. zgłoszeń. Wzrost liczby zaginięć jest zauważalny w każdej grupie wiekowej, ale najbardziej wśród dzieci poniżej szóstego roku życia. Nie wszystkich nieletnich udaje się odnaleźć. Los ok. 300 pozostaje nieznany.

Gdzie jest Nikola?

Historią małej Magdy Waśniewskiej żyła cała Polska. Matka sześciomiesięcznej dziewczynki początkowo twierdziła, że dziecko zostało porwane. Ostatecznie okazało się, iż nie żyje. W dodatku do jej śmierci przyczyniła się matka. Sprawę z Sosnowca udało się rozwiązać, ale tajemniczych zaginięć dzieci jest więcej. Większość odnajduje się żywych lub martwych, ale jest grupa takich, o których nie wiadomo nic.

Od ponad 1,5 roku siedlecka policja próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia sześciomiesięcznej Nikoli. Dziewczynka zaginęła 25 października 2010 r. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł