Aktualności
Ty decydujesz

Ty decydujesz

Od 1 września mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego będą mogli głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Do wydania, podobnie jak w latach ubiegłych, jest 100 tys. zł.

Głosowanie będzie możliwe za pośrednictwem specjalnej platformy online, dostępnej na stronie budżetu obywatelskiego pod adresem www.bo.miedzyrzec.pl. Każdy mieszkaniec miasta  może poprzeć tylko jeden z projektów.

W tym roku powołana przez miasto komisja, po zweryfikowaniu pod względem formalnym i merytorycznym wszystkich złożonych przez mieszkańców propozycji, postanowiła poddać pod głosowanie siedem z nich. I tak swój głos można oddać na budowę wycenionej na 35 tys. zł tężni solankowej w parku Potockich, organizację imprezy biegowej Żwirek Cross Run na dystansie 10 km (koszt przedsięwzięcia ok. 7 tys. zł) lub wycenioną na ok. 93 tys. zł budowę oświetlenia skweru Armii Krajowej. Koszt kolejnych czterech inwestycji został oszacowany na kwotę ok. 100 tys. zł. Są to budowy: chodnika wzdłuż głównej alei na Ogrodach działkowych „Krzna”, parkingu przy cmentarzu miejskim, oświetlenia na pl. Dworcowym oraz osiedlowego placu zabaw przy ul. Grabowej. Głosowanie potrwa do 14 września. 

MLS