Region
Źródło: KO
Źródło: KO

Tylko zgoda buduje

- Jestem przekonany, że mądrość siedlczan zwycięży, że poprą tych, którzy ideę zgody i rozwoju chcą przenieść na następną koalicję, bo ona się sprawdziła - przekonywał ubiegający się o reelekcję prezydent Wojciech Kudelski.

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się 23 października w  „NovymKinie”. Rozpoczęło ją odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć Marka Rosiaka zamordowanego w łódzkim biurze partii. Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów do rady miasta, powiatu siedleckiego, sejmiku województwa mazowieckiego oraz na wójtów i burmistrzów gmin. – W mieście i powiecie widać, że rządy z udziałem PiS są rządami udanymi, że potrafimy wiele robić i zrobimy jeszcze więcej. Potrafimy, bo jesteśmy zdolni, ale też bardzo pracowici i bardzo solidni – mówił poseł Krzysztof Tchórzewski. Listy do rady miasta w poszczególnych okręgach otwierają: Bogumił Kacprzak, Wojciech Kudelski, Jarosław Głowacki oraz Mariusz Orzełowski. Na listach znalazły się też takie osoby, jak mistrzyni świata w kickboxingu Katarzyna Furmaniak czy finalista programu „You Can Dance” Jakub Mędrzycki. Z pierwszych miejsc do powiatu siedleckiego wystartują: Tomasz Marciniuk, Wojciech Klepacki, Bartłomiej Kurkus, Wojciech Łęczycki oraz Kazimierz Prochenka. Natomiast kandydatami do sejmiku województwa mazowieckiego są: Karol Tchórzewski, Tomasz Lipiński, Marian Sekulski.

Podczas konwencji przedstawiono też hasło, z jakim PiS wystartuje w wyborach samorządowych. Jest nim „Zgoda i rozwój dla Siedlec”. Nawiązuje ono do rządzącej w mieście koalicji PiS-PO. –  Postanowiliśmy stworzyć koalicję ugrupowań prawicowych po to, by w zgodzie rządzić tym miastem i tak powstała koalicja „Zgoda i Rozwój”. Koalicja nietypowa, bo w kraju obu partiom jest daleko do zgody. A my dla dobra naszego miasta takie porozumienie zawarliśmy – przypominał kandydat na prezydenta. – Nie da się oddzielić tego, co zrobili radni Platformy od tego, co zrobili radni PiS, czy też inni radni i ludzie zaangażowani w zarządzanie naszym miastem. To wszystko było możliwe dzięki zespołowi mądrych i zaangażowanych osób – zaakcentował W. Kudelski.

Prezydent podkreślił, że jeśli chodzi o program na następną kadencję, wytyczne, jak kierować miastem, znajdują się w opracowanej przez samorząd  strategii rozwoju dla Siedlec do 2015 r. oraz planie rozwoju lokalnego. – Program samorządowy to nie sukienka, którą zmienia się co cztery lata. Nasz program to kontynuacja potrzeb miasta – podsumował. Wśród planowanych zadań wymienił rozbudowę sieci komunikacyjnej, zakończenie dwóch pierwszych etapów obwodnicy siedleckiej, kontynuację trzeciego i czwartego, budowę aquaparku, hali widowiskowo-sportowej oraz tunelu pod torami kolejowymi.

Podczas konwencji zaprezentowano także wyborczą piosenkę. W jej tekście pojawiają się m.in. fragmenty: „Tylko zgoda buduje, w Siedlcach każdy o tym wie”, „Chcemy wieść tu los spokojny, bez tej polsko-polskiej wojny”, a także „więc dla Siedlec niech kolejny raz koalicja się rozwinie i na rozwój miasta wpłynie”.

Kinga Ochnio