Aktualności
U stóp Jasnogórskiej Pani

U stóp Jasnogórskiej Pani

Pątnicy 42 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej dotarli do celu swojej drogi. Przed Tron Jasnogórskiej Pani na Jasną Górę. Pątników wprowadził bp Grzegorz Suchodolski.

Pątnicy 42 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej przebyli 389 km z Siedlec, 398 km z Włodawy i 410 km z Białej Podlaskiej. W drodze towarzyszyło im hasło „Rodzina nadzieją Kościoła”.

– Wiemy, jak wiele problemów i trudności przeżywają rodziny. Dostrzegając ogromną potrzebę modlitwy w intencji wszystkich rodzin, prosiliśmy Boga o wzajemny szacunek, zgodę i jedność. Modliliśmy się również w intencji rodziny chrześcijańskiej – rodziny Kościoła. Ufamy, że nasza modlitwa połączona z trudem i cierpieniem ofiarowanym z miłości przyniesie błogosławione owoce w codziennym życiu – powiedział, witając pątników, kierownik pielgrzymki ks. Paweł Bielecki.

W 42 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę uczestniczyło ok. 2350 pątników, którym posługiwało 45 kapłanów, siedmiu alumnów, siedmioro sióstr i braci zakonnych. O zdrowie pielgrzymów dbało sześciu lekarzy oraz 87 osób posługujących w służbie medycznej. Nad bezpieczeństwem czuwało 155 osób ze służby porządkowej, zaś oprawę muzyczną organizowało 216 osób.

LI