Sport
Uczcić pamięć Karola Levittoux

Uczcić pamięć Karola Levittoux

Klub Sportowy Ładownia Łuków oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na I Memoriał Piłki Siatkowej im. Karola Levittoux.

Odbędzie się on 4 maja w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Patronat objął burmistrz miasta Dariusz Szustek. W zawodach udział wezmą drużyny: Aves ze Stoczka Łukowskiego, FRL Lublin, ART.-KOM Milejów, Bank Spółdzielczy Łuków, AZS Trentino Volley Żyrzyn oraz gospodarze KS Ładownia Łuków. Losowanie zespołów odbędzie się o 8.30. Pół godziny później rozpoczną się rozgrywki. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piłki siatkowej.


MOIM ZDANIEM

Bartłomiej Bryk – członek Klubu Sportowego Ładownia

Celem zorganizowania zawodów jest popularyzacja siatkówki w Łukowie oraz powiecie łukowskim, promocja powiatu oraz organów organizujących turniej, a także aktywizacja społeczeństwa poprzez udział w zawodach sportowych. Jest to memoriał Karola Levittoux, związanego z Łukowem, symbolizującego niezłomność i poświęcenie za ojczyznę. Levittoux ukończył łukowskie gimnazjum i w 1839 r. otworzył Związek Patriotyczny. W 1841 r. po szeregu tortur postanowił popełnić samobójstwo. Nie chciał wydać swoich kompanów.

WE